"Loading..."
Lohusa Masajı
LOHUSA MASAJI

Hamilelik boyunca salgılanan hormonların, doğumdan sonra bir anda düşmesiyle birlikte, vücutta meydana gelen duygu durum değişiklikleri, annelerde ağlamaklı olma, bunalma gibi durumları ortaya çıkarır. Annelik hüznü denilen bu durumun 2-3 hafta sonra ortadan kalkması beklenir.

Lohusa masajı, annelik hüznünü daha kolay atlatmayı hedeflemekle birlikte, vücuttaki ödemin de sağlıklı bir şekilde normale dönmesine katkı sağlar. İlk altı haftayı kapsayan lohusa masajı, lohusalığı daha kolay ve sağlıklı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur.

Uygulanan doğum yöntemine ve annenin anatomik yapısına uygun olarak seçilen farklı masaj teknikleri, lohusalık döneminin hem fiziksel hem de duygusal olarak daha sağlıklı geçirilmesinde önemli rol oynar. Doğum öncesi ortaya çıkan fiziksel rahatsızlıklarınızın iyileşmesine yardımcı olduğu gibi bebeğinizle kuracağınız ilişkiyi de pozitif yönde etkiler.Çünkü uzman doktorlarımızın da dediği gibi, anne ne kadar huzurlu ve pozitif olursa bebek te o kadar huzurlu ve pozitif olacaktır.